معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از کاهش مرگ و میر‌های کرونایی در سالمندان خبر داد و گفت: مرگ‌های کرونایی سالمندان پس از دریافت واکسن کاهش یافته است.

کاهش مرگ و میرهای کرونایی در سالمندان کهگیلویه و بویراحمد پس از دریافت واکسن

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محمدمهدی بانشی در خصوص وضعیت واکسن در استان گفت: واکسن به اندازه کافی در استان وجود دارد، در شهرها افراد بالای ۵۰سال و در روستاها افراد بالای ۴۰ سال در حال واکسیناسیون هستند،ضمن اینکه واکسیناسیون گروه‌های پرخطر از جمله مادران باردار در دستور کار است.

مقالات مشابه:سرای سالمندان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تاکنون استقبال مردم برای تزریق واکسن مناسب بوده اما انتظار می‌رود استقبال بیشتر شود، افزود: کسانی که دُز اول واکسن را دریافت کردند حتما برای دُز دوم مراجعه کنند.

وی با اشاره به افزایش مرگ و میرها در پیک پنجم کرونا افزود: پیک پنجم کرونا پیک سهمگین است و تعداد مرگ و میرهای بالا است.

این مسئول با اشاره به موثر بودن واکسن کرونا گفت: برخلاف پیک‌های قبلی که شاهد مرگ افراد سالمند بودیم در پیک پنجم مرگ و میر در سنین پایین‌تر بوده است.

بانشی دلیل کاهش مرگ‌های کرونایی در سالمندان را تزریق به موقع واکسن دانست و عنوان کرد: سالمندان به موقع واکسن دریافت کردند به همین دلیل مرگ‌ کرونایی در سالمندان کاهش یافته است‌

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اگر سالمندان واکسن دریافت نمی‌کردند مرگ‌ و میرها در این پیک دو سه برابر آمار کنونی بود. کاهش مرگ سالمندان نشان دهنده موثر بودن تزریق واکسن است.

مقالات دیگر:گل فروشی آنلاین