x تبلیغات
moragheb

مرگ و میر کرونا در خانه های سالمندان سیاهان در آمریکا سه برابر شده است

 

به گزارش ایرنا از شبکه سی ان ان، نتایج تحقیقات صورت گرفته که در مجله پزشکی جاما منتشر شده بیانگر آن است که میانگین مرگ و میر بیماران کرونا در خانه های سالمندان که بیشترین ساکنان آن سیاه پوست بودند بیش از سه برابر مرگ و میر در خانه های سالمندانی است که بیشتر ساکنان آن سفید پوست هستند.

این مطالعات در بیش از ۱۳ هزار و ۳۱۲ خانه سالمندان در آمریکا انجام شده است. 

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که  میانگین مرگ و میر در خانه سالمندان با داشتن بیشترین جمعیت سیاه پوستان ۵.۶ درصد است این در حالی است که میانگین مرگ و میر در خانه سالمندان با داشتن بیشترین جمعیت سفیدپوستان تنها ۱.۷ درصد است.

تیم تحقیقاتی با ارائه آمار نهایی نسبت به مرگ و میر کرونا در خانه های سالمندان در آمریکا اعلام کرد، خانه های سالمندان با ساکنان سفیدپوست از نظر سلامتی ساکنین بهتر، رتبه بندی بالاتر، ساعات پرستاری بیشتری دارند.

محققان در ادامه پیشنهاد می کنند برای کمک به جلوگیری از شیوع آینده کرونا منابع محدود باید در حمایت از خانه های سالمندان با ساکنان غیر سفیدپوست بیشتر شود.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا، تا کنون شمار مبتلایان به این بیماری به ۲۷ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۲۱۴ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۴۸۳ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا  ۱۷ میلیون و ۸۲۷ هزار نفر گزارش شده است.

افزایش شمار مرگ و میر بیماران کرونایی در آمریکا در حالی روند صعودی دارد که دولت بایدن در تلاش است تا سوء مدیریت به جای مانده از دوره رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مقابله با ویروس کرونا در این کشور را کنترل کند، وضعیتی که اقتصاد آمریکا را با بحران مواجه ساخته است.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا که از زمان ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری کنترل همه‌گیری مهار کرونا را اولویت اول خود معرفی کرده از نخستین دقایق بدست گرفتن سکان زمامداری، حدود ۲۵ فرمان اجرایی را امضا کرد که بیش از نیمی از آنها مربوط به کرونا است.

مقالات بیشتر:خانه سالمندان در میدان امام حسین

فاجعه واکسن آمریکایی در خانه سالمندان اسپانیا/تمام 78 سالمند پس از تزریق واکسن، مبتلا شدند

 

به گزارش بلاغ، در حالی که توزیع واکسن «فایزر» در جهان ادامه دارد اما گزارش‌ها از اروپا و آمریکا حاکی است عوارض منفی این واکسن نیز روز به روز بیشتر خود را نشان می‌دهد. در جدیدترین مورد کارکنان یک مرکز نگهداری از سالمندان در اسپانیا روز دوشنبه تایید کردند، همه ساکنان این مرکز با نام «لاگارترا» در منطقه «تولدو» در جنوب غربی مادرید، پایتخت اسپانیا بعد از دریافت دوز اول واکسن «فایزر» به این ویروس آلوده شدند و هفت نفر آنها نیز جان خود را از دست دادند. خبرگزاری اسپانیایی «ای‌اف‌ای» در این باره نوشته، علاوه‌بر افراد جان باخته، چهار نفر دیگر اکنون بستری هستند و ۱۲ نفر از کارکنان این مرکز هم مبتلا شده‌اند. طبق این گزارش، همه ۳۳ کارمند این مرکز باید قبل از آغاز کار آزمایش پی‌سی‌آر منفی داشته باشند.

تاکنون خبرهای زیادی درباره موارد فوت و علائم شدید بعد از تزریق دو واکسن فایزر و مدرنا در آمریکا و کشورهای دیگری که استفاده از این واکسن‌ها را تایید کرده‌اند، گزارش شده است طوری که کشورهایی مثل ژاپن، نیوزیلند و استرالیا اعلام کردند، هیچ عجله‌ای برای خرید و استفاده این واکسن‌های آمریکایی ندارد. در آمریکا بر اساس گزارش‌هایی که در سامانه فدرال «گزارش عوارض جانبی واکسن» ثبت شده، حدود ۶۰ نفر بعد از دریافت این واکسن‌ها جان باخته‌اند و صدها نفر دچار عوارض بعضاً تهدیدکننده حیات شده‌اند. در اتریش نیز دهها نفر پس از دریافت این واکسن، جان باخته‌اند.

سخنگوی کاخ سفید: مردم گرسنه‌اند

«جن ساکی»، سخنگوی کاخ سفید اما در یک کنفرانس خبری و روز دوشنبه گفت از میان هر ۷ خانوار آمریکایی یک خانوار غذای کافی برای خوردن ندارند. سخنگوی کاخ سفید در این نشست خبری هنگام پاسخ به سؤالی درباره بسته کمک اقتصادی «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا برای جبران زیان‌های اقتصادی ناشی از کرونا گفت: «او مواردی را که مایل است در این بسته گنجانده شوند مفصلاً در سخنرانی چند هفته قبلش مشخص کرد... ما هنگامی که مشکلات مردم را بررسی می‌کنیم با برخی واقعیت‌ها مواجه می‌شویم: از میان هر ۷ خانوار، یک خانوار غذای کافی برای خوردن ندارند».

سخنگوی کاخ سفید به منبع این آمار اشاره نکرد اما جست وجو در منابع رسانه‌ای بین‌المللی نشان می‌دهد عدم امنیت غذایی یک مشکل شایع در آمریکا بوده و در دوران همه‌گیری «کووید-۱۹» تشدید شده است. پایگاه «ان‌پی‌آر» در گزارش سال جاری خود نوشته بود در سال ۲۰۲۰ میلادی از میان هر ۴ خانوار حداقل یک خانوار ناامنی غذایی را تجربه کرده‌اند.

این گزارش حاکی است قبل از شیوع کرونا حدود ۱۳.۷ میلیون خانوار آمریکایی در مقطعی در سال ۲۰۱۹ با ناامنی غذایی مواجه شده‌اند. این رقم معادل ۱۰.۵ درصد از کل خانوارهای آمریکایی است. شیوع کرونا این بحران را وخیم‌تر کرده است. طبق برآوردی که دانشگاه «نورث‌وسترن» انجام داده ناامنی غذایی تقریباً دو برابر شده و در سال ۲۰۲۰ میلادی دست‌کم ۲۳ درصد خانوارها آن را تجربه کرده‌اند.گرسنگی در آمریکا، مانند اکثر دیگران معضلات جنبه‌های نژادپرستانه هم دارد به این صورت که آمارهای وزارت کشاورزی آمریکا نشان می‌دهد سیاه‌پوستان دو برابر سفیدپوستان احتمال دارد با ناامنی غذایی مواجه شوند.

مقالات بیشتر:خانه سالمندان در خیابان سبلان

رسوایی فرماندار نیویورک به دنبال مرگ سالمندان

 

وزارت بهداشت این ایالت روز پنجشنبه اعلام کرد که این آمار افزون بر چهار هزار تن بیشتر از شمار اعلام شده قبلی ساکنان خانه های سالمندان و آسایشگاه های این ایالت است.

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، بسیاری در نیویورک در پی جنجال بر سر عدم محاسبه تعداد جان باختگان کرونایی سالمند آسایشگاه های نیویورک، خواستار کناره گیری فرماندار نیویورک شدند.به گزارش تارنمای دیلی میل، آندرو کومو فرماندار نیویورک دستور داده بود که ساکنان خانه های سالمندان که در بیمارستان جان خود را به علت ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست می دهند، بدون محاسبه در آمار تلفات خانه های سالمندان، در آمار ایالتی به شمار آورده شود.وزارت بهداشت این ایالت روز پنجشنبه اعلام کرد که این آمار افزون بر چهار هزار تن بیشتر از شمار اعلام شده قبلی ساکنان خانه های سالمندان و آسایشگاه های این ایالت است.دیلی میل می افزاید: شمار واقعی تلفات آسایشگاه های سالمندان و معلولان به جای ۸۵۰۰ نفر ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر است.یکی از علل عمده انتقادهای گسترده، دستور ۲۵ مارس (۶ فروردین) کومو در باره الزام آسایشگاه ها به پذیرش بیماران کووید ۱۹ است که بعدا لغو شد.جمهوری خواهان در پی انتشار واکنش جنجالی کومو به مرگ های بیماران کرونایی در آسایشگاه ها، خواستار کناره گیری فرماندار دموکرات نیویورک شده اند. کومو در دفاع از دستور خود در باره اعلام آمار تلفات سالمندان در آسایشگاه ها، گفته بود به حساب آوردن مرگ بر اثر ابتلاء به کرونا در آسایشگاه یا بیمارستان، هیچ تفاوتی ایجاد نمی کند.

خانواده هایی که بستگانشان را که در آسایشگاه های نیویورک نگهداری می شده اند، از دست داده اند، بلافاصله او را نفرت انگیز، بی عاطفه و بی اراده خوانده اند.

این رسوایی از روز پنجشنبه شروع شد که دادستان کل نیویورک اعلام کرد که در آمار این ایالت، تنها شمار بیماران کرونایی محاسبه شده که در آسایشگاه ها از دنیا رفته اند و شمار تلفات ساکنان آسایشگاه ها که در بیمارستان جان خود را از دست داده اند، به شمار آورده نشده است.

کومو در حالی که تنها ۱۲ روز تا انتهای دولت دونالد ترامپ باقی مانده بود، با اشاره به حملات ۱۷ دی ماه به ساختمان کنگره گفت که رئیس جمهوری آمریکا باید استعفا دهد وگرنه باید استیضاح شود.

ایالت های ۵۰ گانه آمریکا همچنان قوانین مهار انتشار ویروس کرونا و مقررات محدودکننده را در دستور کار دارند و محدودیت های مختلف اجتماعی نیز همچنان در ایالت های این کشور اجرا می شود. در برخی ایالت ها اجتماع بیش از ۱۰ نفر در نقاط با خطر بالای ابتلا ممنوع است.

اخیرا گزارش شد که با ثبت مرگ‌ومیر نزدیک به ۸۰ هزار نفر به علت بیماری کووید ۱۹ در ژانویه (دی) جاری، این ماه به عنوان مرگبارترین ماه آمریکا شناخته شده است. طبق اطلاعات دانشگاه جانز هاپکینز تا روز سه شنبه هفته پیش، بیش از ۷۹ هزار نفر (در ماه ژانویه) در آمریکا به علت ویروس کرونا جان خود را از دست دادند که این آمار یک هزار مورد بیشتر از ماه دسامبر (آذر) است.

آمریکا همچنان بالاترین آمار ابتلا و مرگ و میر کرونایی در جهان را دارد. تاکنون بیش از ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سراسر آمریکا به کرونا مبتلا شده اند که نزدیک به ۴۴۸ هزار فوتی داشته است.

 

در حالی که ورود شهروندان کشورهایی مانند انگلیس، ایرلند، چین، منطقه شینگن اروپا، برزیل و آفریقای جنوبی به خاک امریکا ممنوع شده، اما محدودیت های سفرهای داخلی در آمریکا به شدت سفرهای خارجی نیست. بسته بودن مرزهای آمریکا بر روی پروازهای اتحادیه اروپا و انگلیس از ماه مارس (اسفند/فروردین) و از مبدا برزیل از ماه مه (اردیبهشت) برقرار شده و همچنان ادامه دارد.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا که از زمان ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری، مهار همه‌گیری مهار کرونا را اولویت اول خود معرفی کرده از نخستین دقایق بدست گرفتن سکان زمامداری، حدود ۲۵ فرمان اجرایی را امضا کرد که بیش از نیمی از آنها مربوط به مبارزه با کروناست.

به گزارش ایرنا، روند کنونی نشان می دهد شمار جانباختگان کرونایی در آمریکا تا ۲۰ فوریه (۲ اسفند) به ۵۰۰ هزار نفر خواهد رسید. تاکنون بیش از ۴۲۴ هزار نفر از مردم آمریکا در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

بایدن مدعی است که ۳۰۰ میلیون آمریکایی می توانند تا ابتدای پاییز واکسینه شوند از یک جهت این موضوع خوشبین کننده است اما همچنین تاکید دارد که به چه زمان طولانی نیاز خواهد بود تا زندگی یا اقتصاد باز هم به روال عادی خود بازگردد.

در این چارچوب، بایدن با پیشنهاد بسته نجات ۱.۹ تریلیون دلاری تلاش هایی را برای جبران تاثیرات اقتصادی کرونا بکار بسته است اما این پیشنهاد که شامل پرداخت مستقیم ۱۴۰۰ دلار برای میلیون ها آمریکایی و ارتقای حداقل دستمزد به ۱۵ دلار در ساعت است با آینده ای نامعلوم در کنگره مواجه است.

مقالات بیشتر:خانه سالمندان در تهران نو

اقدامات وزارت بهداشت برای سالمندان در شرایط کرونا

 

گروه اجتماعی: دکتر محسن شتی درخصوص اقدامات اداره سلامت سالمندان معاونت بهداشت وزارت بهداشت در شرایط کرونایی، گفت: در شرایط کرونایی اقداماتی در حوزه سالمندان انجام شده که تدوین دستورالعمل مراکز نگهداری و توانبخشی بهزیستی با همکاری معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی و اساتید هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، تدوین چک لیست و دستورالعمل تکمیل آن برای پایش و ارزیابی مراکز نگهداری و توانبخشی، آغاز زودهنگام آموزش کارشناسان سلامت سالمندان دانشگاه های علوم پزشکی همزمان با شروع همه گیری کرونا در شهر "ووهان" چین، از جمله این برنامه ها بودند.

به گزارش بولتن نیوز، وی افزود: همچنین در این مدت، آموزش عموم جامعه شامل آموزش از طریق رسانه های عمومی مانند صدا و سیما و مطبوعات و شبکه های اجتماعی در خصوص همه گیری، سه دوره غربالگری تلفنی اکثریت سالمندان جامعه (در هر مرحله حدودا 7 میلیون نفر سالمند) و آموزش و ارجاع موارد محتمل به مراکز 16 ساعته جهت ارزیابی های بیشتر بر اساس غربالگری های دوره ای نیز انجام شده است.

رییس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت تصریح کرد: ارائه مشاوره تخصصی تلفنی 24 ساعته به سالمندان جهت پاسخگویی به نیازهای بهداشتی و درمانی توسط سامانه 4030 و پویش ملی همدلی با سالمندان با مشارکت انجمن علمی طب سالمندی و سالمندشناسی، مشارکت فعال دانشگاه های علوم پزشکی کشور در آموزش، غربالگری، مراقبت و کنترل کووید 19 در مراکز نگهداری و توانبخشی درگیر با سالمندان مبتلا و مشکوک به کووید 19 نیز بخشی از برنامه های این اداره برای سالمندان در شرایط کرونا بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین، برقراری سیستم ثبت و گزارش دهی روزانه و هفتگی وضعیت آمار موارد محتمل، مثبت و فوتی ناشی از کرونا در مراکز نگهداری شبانه روزی سالمندان در سیستم پورتال اداره سلامت سالمندان با مشارکت سازمان بهزیستی و با همراهی مستقیم کارشناسان دانشگاه ها، استخراج و پیگیری فعال مشکلات و کمبودهای موجود بر سر راه اجرای مطلوب دستورالعمل ابلاغی (کمبود منابع، تجهیزات، نیروی انسانی) در مراکز نگهداری توسط کارشناسان سلامت سالمندان دانشگاه ها با هماهنگی ستاد کرونا استان ها، بهزیستی استان یا شهرستان و سایر دستگاه ها و پتانسیل های استان، برنامه های دیگر این اداره در یکسال گذشته بوده است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، شتی در ادامه با اشاره به هماهنگی با EOC، معاونت پرستاری و درمان وزارت بهداشت، هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی و قرارگاه بهداشت و درمان نیروهای مسلح به منظورحل مشکلات مراکز نگهداری سالمندان در حوزه پیگیری موارد کووید 19 بدحال و انتقال آنها به بیمارستان، افزود: برگزاری ویدئوکنفرانس در خصوص برنامه های سلامت سالمندان در دوران همه گیری برای کارشناسان و همکاران مرتبط تمامی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، ارزیابی انطباق فعالیت های دانشگاهی در خصوص برنامه عملیاتی سالمندان در شرایط کرونایی، طراحی و برنامه ریزی عملیاتی و پایلوت طرح شناسایی، طبقه بندی و مراقبت از سالمندان پر خطر در دوران همه گیری کرونا به عنوان ضمیمه طرح شهید سلیمانی، طراحی و پایلوت کمپین جامعه پاسخگو به نیازهای سالمندان در دوران همه گیری کرونا، طراحی و تدوین محتوای آموزشی و مهارت آموزی با هدف توانمند سازی سالمندان و خانواده ایشان جهت خود مراقبتی در دوران همه گیری و قرنطینه، طراحی و اجرای کشوری پیمایش سریع تلفنی رفتار سالمندان در دوران همه گیری کرونا، پیگیری تصویب انجام واکسیناسیون رایگان آنفلوانزا برای سالمندان و پرسنل مراکز نگهداری شبانه روزی کل کشور در دوران همه گیری کرونا، برگزاری جلسات مشترک با واحدهای بیماری های غیر واگیر، سلامت روان و تغذیه و متخصصین مربوطه در راستای طراحی بسته های مراقبت در منزل سالمندان در دوران همه گیری، سایر برنامه های این حوزه برای سالمندان بوده است.

مقالات بیشتر:خانه سالمندان در منطقه8

دو سوم ساکنان یک خانه سالمندان در بلژیک به کرونای انگلیسی مبتلا شدند

اقتصاد ایران: دو سوم ساکنان یک خانه سالمندان در شهر «اوتولست» واقع در شمال غربی بلژیک که تعداد آنها ۷۵ نفر اعلام شده به ویروس کرونا از نوع جهش‌یافته انگلیسی آن مبتلا شدند.

به گزارش ایسنا، این خبر را یوریس هیندریکس، شهردار این شهر کوچک ۱۰ هزار نفری در استان فلاندر غربی اعلام کرد.

بر اساس اطلاعات موجود از نتیجه آزمایش شهروندان این شهر، تا این روز در مجموع ۱۲۸ هزار نفر به این گونه ویروس دچار شده‌اند و در خانه سالمندان «دگروئن ورته» تاکنون سه نفر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

هنوز معلوم نیست ویروس جدید کرونا از چه طریقی به این ناحیه کوچک از بلژیک رسیده زیرا هیچ یک از افراد مبتلا تا پیش از این به بریتانیا سفر نکرده‌اند. به همین دلیل مقامات می‌گویند که شاید ویروس این بیماری از یک «منبع غیرمستقیم» و احتمالا بدون تماس انسانی در محل شایع شده است.

شهردار اوتولست به خبرگزاری فرانسه گفت که تمامی فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی در این شهر تعطیل شده و افرادی که به ویروس جدید مبتلا شده‌اند باید به جای هفت روز، ۱۰ روز قرنطینه شوند.

به گزارش یورونیوز، به گفته این مقام محلی قرار بود از ابتدای همین هفته به ساکنان خانه سالمندان شهر واکسن کووید۱۹ زده شود اما به دلیل شیوع گسترده و ناگهانی ویروس، واکسیناسیون به تعویق افتاده است.

مقالات بیشتر:خانه سالمندان در شمیران نو

دولت نروژ پرونده مرگ ۲۳ سالمندی را که واکسن کرونا زده بودند بررسی می‌کند

 پرسش: آژانس دارویی نروژ گزارش داده است که متخصصان این کشور در حال بررسی پرونده فوت ۲۳ نفر از سالمندانی هستند که که واکسن کرونای فایزر را تزریق کرده‌ بودند.

هنوز گزارشی درباره این که مرگ این افراد ناشی از تزریق واکسن بوده یا دلایل دیگری داشته منتشر نشده، ولی آژانس دارویی نروژ تاکید کرده است که عوارض جانبی تزریق واکسن کرونا ممکن است به «جدی‌تر شدن سیر بیماری» در برخی سالمندان شود.

این آژانس اعلام کرده است که متخصصان در حال بررسی پرونده تک‌تک این افراد که در خانه‌های سالمندان ساکن بوده‌اند، هستند.

نروژ جزو اولین کشورهایی بود که واکسیناسیون گروه‌های پرخطر از جمله خانه‌های سالمندان در اسلو، پایتخت این کشور، را با استفاده از واکسن فایزر شروع کرد، ولی دولت اعلام کرده است که زدن واکسن کرونا برای مردم نروژ اجباری نخواهد بود.

مقالات بیشتر:خانه سالمندان در منطقه4

بابانوئل، عامل انتقال کرونا و مرگ بیماران در یک خانه سالمندان

 

پس از بازدید بابانوئل مبتلا به ویروس کرونا از یک خانه سالمندان در بلژیک، تعداد قربانیان این موسسه رو به افزایش است.

به گزارش اسپوتنیک، پس از بازدید بابانوئل آلوده به ویروس کرونا از یک خانه سالمندان در شهر مول بلژیک، تعداد جان باختگان در این موسسه به 23 نفر افزایش یافت.

زنگ هشدار پس از به صدا در آمد، فردی که نقش بابانوئل را بازی می کرد، چند روز پس از تعطیلات، نتیجه تست کرونای او مثبت اعلام شد و مشخص شد که در این مراسم اقدامات احتیاطی صورت نگرفته و همه از ماسک استفاده نکرده اند و فاصله اجتماعی با بیماران رعایت نشده است. گفته می شود که دلیل چنین عفونت عظیمی تهویه نامناسب اتاق بوده است.

شایان ذکر است که در 27 دسامبر، واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در اروپا و در کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا، اتریش، بلغارستان، جمهوری چک، اسپانیا و ایتالیا آغاز شد. در مرحله اول، این واکسیناسیون برای حداقل پنج هزار نفر و گروه های پر خطر برنامه ریزی شده است. همچنین اشاره شده که واکسیناسیون سراسری تا فصل بهار آغاز خواهد شد.

مقالات بیشتر:خانه سالمندان در نظام آباد

اهدای ۲ کامیون اقلام بهداشتی از سوی بانک ملت به آسایشگاه کهریزک البرز

 

به گزارش پایگاه 598، روابط عمومی بانک ملت، این اقلام  بهداشتی شامل دستکش، ماسک، گان پزشکی و محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح با ارزشی بالغ بر دو میلیارد ریال براساس دستور دکتر بیگدلی مدیرعامل و با حضور علی اکبر صابریان مدیر امور اداره کل دفتر مدیریت و روابط عمومی این بانک در محل موسسه خیریه کهریزک استان البرز به مسوولان این موسسه اهدا شد.

صابریان در این جلسه با اشاره به اقدامات بانک ملت در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی، خدمات دهی به سالمندان، معلولان و بیماران را افتخاری برای این بانک خواند و تاکید کرد: بی تردید خیر و برکت این اقدامات خیر، شامل حال تمامی کارکنان بانک ملت خواهد شد.

وی اعلام کرد که بانک ملت تا آنجا که در توان دارد در کمک به موسسات خیریه و دستگیری از نیازمندان، کوتاهی نخواهد کرد و به این موضوع به عنوان یک مسوولیت شرعی و انسانی نگاه می کند.

صابریان همچنین از مجموعه های نگهداری معلولان ذهنی حرکتی، سالمندان و بیماران ام اس آسایشگاه کهریزک بازدید و برای آنان سلامتی و شفای عاجل آرزو کرد.

بازدید از پروژه شقایق آسایشگاه کهریزک استان البرز که طبقه نخست آن با حمایت مالی بانک ملت در حال ساخت و تجهیز است، بخش دیگری از برنامه های مدیر امور اداره کل دفتر مدیریت و روابط عمومی بانک ملت بود.

بر اساس این گزارش، بانک ملت پیش از این نیز در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی و با دستور دکتر بیگدلی مدیرعامل بانک به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، نسبت به اهدای کمک های نقدی برای تهیه اقلام دارویی برای دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، خرید دستگاه ونتیلاتور برای دانشگاه علوم پزشکی تهران، خرید دستگاه پی سی آر برای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و مشارکت در تهیه تجهیزات مورد نیاز بیماستان هاجر به مبلغ ۱۱ میلیارد ریال اقدام کرده است.

مقالات بیشتر:آسایشگاه سالمندان دردشت

ربیعی: کمک بیشتری به مراکز خیریه و آسایشگاه‌های سالمندان مسیحی خواهیم کرد

 سخنگوی دولت گفت: همه مراکز خیریه و آسایشگاه‌های سالمندان مسیحی از طریق سازمان بهزیستی یارانه و دیگر خدمات خود را دریافت می‌کنند، اما با هماهنگی رئیس‌جمهور کمک‌های بیشتری نیز ارایه می‌شود.

علی ربیعی سخنگوی دولت در جریان بازدید از مرکز سالمندان مسیحی «چیلویان» در منطقه ۷ تهران که به مناسبت میلاد حضرت مسیح (ع) انجام شد، اظهار داشت: من در این مرکز که کار خیریه و خدمات دهی به ارامنه تهران را به عهده دارد و به روش‌های مختلف از نظر معیشتی به افراد نیازمند کمک می‌کند، حاضر شدم.

وی افزود: کشور ما از جهات مختلف بی‌نظیر است. در شهرهایی چون تبریز، ارومیه و اصفهان، خیابان‌هایی داریم که ساکنان آن هموطنان مسیحی و ارامنه هستند. در خیابان‌های شهرهای مختلف ایران کلیسا، کنیسه و حتی مرکز عبادت زرتشتیان داریم. شهرها و محله‌های ما سرشار از همزیستی اقوام و مذاهب است و در روزهای سخت در ایران بزرگ، همه در کنار هم قرار گرفته‌ایم و خواهیم گرفت.

ربیعی با اشاره به میلاد حضرت مسیح (ع) خاطرنشان کرد: الگوی در کنار هم بودن در چنین روزها و مناسبت‌هایی بیشتر تجلی پیدا می‌کند، ما در عیدها و جشن‌های مختلف در کنار هم هستیم. در دنیایی که با گزینه‌های جنگ، خشونت و افراطی‌گری مواجه هستیم، جهان به الگوی همزیستی که ما داریم نیاز دارد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه مدارا، همزیستی و احترام به هم از خصوصیات و نقاط قوت جامعه ایرانی است، اضافه کرد: همه ادیان در ایران از شرایط برابر از نظر احترام برخوردارند.

ربیعی خاطر نشان کرد: ما برای کمک گرفتن از ظرفیت اجتماعی تشکل‌های دینی و خیریه‌ها و رفع بخشی از مشکلات معیشتی و اجتماعی، آنها را باید قوی کنیم.

وی با اشاره به مرکز سالمندان چیلویان، گفت: این مرکز، قبلاً مدرسه بوده و امروز به محل و آسایشگاهی برای نگهداری سالمندان تبدیل شده است، باید کمک کنیم که مراکز خاص و بیشتری برای نگهداری از سالمندان ارامنه داشته باشیم.

ربیعی اظهار کرد: از طریق وزارت کشور، شهرداری‌ها و سازمان برنامه و بودجه کمک خواهیم کرد که نیازمندی‌های مراکز خیریه ارامنه رفع شود، به خصوص مراکز نگهداری افراد سالمند هموطنان مسیحی که عمدتاً از ارامنه هستند.

وی افزود: بیشتر مراکز و سازمان‌های خیریه ارامنه نیز مثل دیگر سازمان‌های خیریه از طریق سازمان بهزیستی یارانه‌ها و خدمات خود را دریافت می‌کنند، ولی مرکزی که اکنون در آن هستیم هنوز نتوانسته کمک هزینه بگیرد. ما باید برای بازسازی این مرکز، اقداماتی انجام دهیم.

سخنگوی دولت گفت: با مسئولان این مجموعه مشورت می‌کنیم و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم تا پس از صحبت با رئیس‌جمهور کمک و مساعدت بیشتری انجام پذیرد.

مقالات بیشتر:خانه سالمندان در پیروزی

توصیه های ضد کرونایی وزارت بهداشت برای سالمندان

 به گزارش خبرگزاری موج، سیما سادات لاری گفت: سالمندان آسیب‌پذیرترین گروه جامعه در برابر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ هستند. بنابراین توصیه ما به مردم این است که با حوصله روش‌های پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ را به سالمندان آموزش دهید و مراقب رعایت صحیح توصیه‌های بهداشتی در این افراد باشید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: خرید دارو و وسایل مورد نیاز سالمندان را به سایر افراد خانواده واگذار کرده و سعی کنید تا حد امکان سالمندان از خانه خارج نشوند و تحت هیچ شرایطی به مکان‌های پر ازدحام بُرده نشوند و به هیچ وجه از وسایل حمل و نقل عمومی برای افراد سالمند استفاده نشود.

لاری گفت: ضروری است که از هرگونه پذیرش مهمان و رفتن به مهمانی برای حفظ سلامت اعضای سالمند خودداری شود و تلاش کنیم که از روش‌های مجازی برای دیدار با آنها استفاده کنیم. همچنین توصیه می‌شود که سالمندان هنگام اقامه نماز از مهر، سجاده، چادر و تسبیح شخصی استفاده کنند.

مقالات بیشتر:آسایشگاه سالمندان نیروی هوائی

صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد